• Váš košík je prázdny

Jablková dobrota Apple crumble

Môj obľúbený recept na jablkový koláč je apple crumble.Jablková dobrota, ktorá sa dá spraviť aj pre tých menej šťastných s rôznymi obmedzeniami v stravovaní. Všetky suroviny viete nahradiť alternatívami, presne podľa vašej diéty. 

Čítajte viac
10 rastlín do kúpeľne

Rastliny vhodné do kúpeľne čistia vzduch, pohlcujú vlhkosť a zlepšujú energiu v miestnosti. Verte či nie, je úplne jedno ako vaša kúpeľňa vyzerá, aká je veľká či svetelná, aspoň jednu vhodnú rastlinu, ktorá to zvládne aj vo Vašej kúpelni určite nájdeme.

Čítajte viac
Sadíme kvety na sušenie

Sušenie kvetov je viac ako len sušené kytice starých a prastarých mám. Sušenie je príjemným spôsobom ako získať vlastné prírodné a ekologické ozdoby pre ďalšiu tvorbu a aranžovanie.

Čítajte viac
8 krokov ako sadiť stromy

Vysádzanie stromov má výhody pre životné prostredie a rovnako aj pre samotného človeka. Lepší vzduch, ovocie, radosť z pohybu. Zasaďte si stromy rýchlo a jednoducho.

Čítajte viac
Minimum o minimalizme

Minimalizmus nie je o peniazoch, ale o filozofii, o spôsobe života, ktorý chceme viesť. Nebyť otrokmi vecí, ktoré vlastníme, bez ohľadu na to, či rozprávame o dome, aute, knižnici, skrini s oblečením alebo topánkach.

Čítajte viac
7 receptov pre Thanksgiving večeru

Thanksgiving, americký sviatok? Samozrejme, že áno, ale ja vravím, že stále je za čo byť vďačný, tak prečo si nespraviť príjemnú rodinnú večeru a nevyskúšať Thanksgiving recepty?

Čítajte viac
Neodolateľné jesenné nápoje

Dalo by sa povedať že neodolateľný jesenný nápoj musí mať tieto tri neodmysliteľné vlastnosti - musí byť horúci, musí krásne vonať a musí sa byť vonku pod teplou dekou. 

Čítajte viac
Ako správne vetrať

V článku prinášamie niekoľko rád a tipov, ako správne vetrať dom či byt. Pri vetraní bytových priestorov je potrebne zobrať do úvahy dva hlavné aspekty. Zdravia nás a našej rodiny a finančné dopady , ktoré môže nedostatočné vetranie spôsobiť.

Čítajte viac
O čaji

Čaj si prešiel rôznymi fázami zmien a obľúbenosti, no dnes je znovu v popredí, veď čaj má dokázané povzbudivé účinky, pozitívny vplyv na zdravie, chudnutie a dokonca výborne chutí.

Čítajte viac
Aké rastliny vieme pestovať vo vode?

Snažíte pestovať niečo zelené a najlepšie aj živé? Prečo si nezvoliť pestovanie rastlín, ktorým na fungovanie stačí fľaša vody, bylinky pestované vo vode sú rovnako chutné ako tie zo záhradky a ešte ich máte hneď po ruke bez ohľadu na ročné obdobie.

Čítajte viac
Ružový kvetinový záhon

Však keď idete mestom, hneď si viete predstaviť ako by to tam príjemne vyzeralo ak by tam bolo viac zelene? Rovnako sa Vám poďakuje aj Váše okno, balkón alebo byt.

Čítajte viac
Motýlia záhrada

Motýlia záhrada sa dá jednoducho dosiahnuť tak, že motýľom vytvoríme podmienky pre život. Stačí ak budú mať dostatok potravy, vody, miesto, kde sa môžu skryť a rozmnožovať a chemicky nezávadné prostredie. 

Čítajte viac
Princípy zenovej záhrady

Záhrada je vnímaná ako priestor, kde človek môže byť a tvoriť v rovnováhe s prírodou. Zenová záhrada je o prvkoch a rovnováhe medzi jin a jang.

Čítajte viac